Genel

Kredi kartı ile altın

 

Altın denince akla her zaman bir takı süs eşyası ya da düğünlerde veya özel günlerde kullanılan bir varlık olarak bilinir. Ama son zamanlarda yatırım alanında altının göz doldurması veya fiyatları yönden uygun olması yatırım yapmak isteyenleri çeyrek altına yöneltmiştir.

Kuyumculardan nakit olarak altın alabileceğiniz gibi kredi kartı ile de alışveriş yapabilirsiniz. Peki, kredi kartıyla nasıl alışveriş yapabilirim? Kredi kartı da netice olarak bir vadedir. Çünkü post makinasının bulunduğu kuyumcu o parayı anlaşmalı olduğu bankadan yerine göre kırk veya kırk beş gün sonra çekecektir ya da hesabına o zaman nakil olunacaktır, bu durumda kaçınılmaz olarak bir vade oluşur. İnternetin gelişmesi altın satışını da olumlu yönde etki sağlamıştır. Birçok alışveriş siteleri büyük markalar internetten altın alışverişine başlamıştır. Nakit ya da kredi kartıyla alışveriş imkânı sağlamıştır. İnternette yapacağınız altın alışverişinde güvendiğiniz bir yere kere kartı bilgilerinizi verebilirsiniz ya da onların herhangi bir bankada hesabı bulunması halinde oraya parada yatırarak alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yine internet aracılığıyla yapacak olduğunuz altın alışverişinizi bankalarda bulunan altın hesabında biriktirebilir, tam altın alarak yatırım yapabilir istenildiği zaman nakde çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hocaya Ulaş
Merhaba
Merhaba