Genel

Büyü yapma türleri

Birbirinden farklı büyüler vardır. Bu büyüleri sizlere aktarmak isterim. Büyü çeşitlerini ve neyin ne işe yarayacağını nasıl olacağını anlayacaksınızdır.

Bugün bilinen ve bes ana isim altinda toplanan, bunlardan biri içinde ikiye ayrilan büyü çesidi vardir.
Bunlar ;
1- Sempatik Büyü
a) Taklit Büyüsü (homeopatik maji)
b) Temas Büyüsü (kontajiyöz maji)
2- Ak Büyü (pozitif maji)
3- Kara Büyü (negatif maji)
4- Aktif Büyü
5- Pasif Büyü

“Taklit Büyüsü” ne hemen her toplumda rastlamak mümkündür. Bu hosa gitmeyen birinden onun zararsiz hale getirilmesi için, yapilan bir büyüdür. Bu büyüde kisinin resmi ya da çamur veya balçiktan yapilmis figürü kullanilir. Bu büyü için degisik toplumlarda, degisik yöntemler kullanilmaktadir. Örnegin ; Peru yerlileri kisinin resmini yapip onun geçecegi yol üzerinde yakarlarken, Malaya’da da kisinin tirnak, saç, kirpik, kas, tükürük gibi seyleri alinir ve ona benzeyecek bir sekilde balmumundan yapilan figürüne yapistirilarak, yedi gecede onu eriterek büyüyü gerçeklestirirler. Amerika yerlilerinde, agaçtan bir figür yapilarak bu islem gerçeklestirilir. Polinezya halklarinda ise, büyü yapilacak kisinin elbiselerinden bir parça alinarak, herhangi bir mezarin üstüne birakilir.

“Temas Büyüsü” adindan da anlasilacagi gibi, birbirleriyle temas halinde bulunan ya da yanyana is görmeyi amaçlayan, bu gibi sekillerin yaratilmasi gerçeklestirildiginde, istenilen durumlarin her zaman ayni kalacaklarina inanilan bir büyüdür.

“Aktif ve Pasif Büyü” iradenin kuvvetlendirilmesiyle psisik alanda yasama sekline sahip olmayi ve bunlar için dua, beddua ve çesitli büyü formüllerini bilmeyi gerektiren büyü sekline aktif büyü denir. Pasif büyü ise, aktif, zararli ve kötü dis etkenleri uzaklastirmayi, bunlarin zararlarindan kaçma ve bunlara karsi yapilan savunmaya denir.

“Ak Büyü” ; Yapan ve yapilan için hayir teskil eden büyüye denir. Bu büyüde amaç, insanlarin, toplumlarin iyilikleri, tabii afetlerin önlenmesi gibi durumlarin gerçeklesmesini saglamaktir. Ak büyü, dua ile , kurban ve din adamlarinin yardimlariyla yapilir. Bunu herkes kabul etmez ya da herkes yapmaz.

“Kara Büyü” ise, kötülük amaci güdülerek yapilan büyüye denir. Ak büyünün tersine kara büyü, insan sagligindan tutun da, hayvanlara, mala mülke, eve barka hatta bir takim doga olaylarindan menfaate kadar, her sey için yapilir. Bu tip büyüyü yapanlar, eski zamanlarda ateslerde yakilirlar, yapilmasina araci olanlar ya da yaptiranlar ise çok agir cezalar, iskenceler hatta ömür boyu hapislerle cezalandirilirdi. Halklarin da bu büyüyü yapanlari hos karsilamadigi ve bunlari yapanlara pek sicak bakmadiklari öteden beri bilinmektedir. Kara büyüde en yaygin olarak yapilan Dil Baglama, Uyku Baglama, Erkekligi Baglama büyüleridir. Bu büyü çesidi Babilliler tarafindan yayilmis, daha dogrusu Islamiyet’e onlar tarafindan geçmistir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. ben 37 yaşındayım ve hala evlenmedim kiminle bir ilişkiye başlasam hep kısa süreli oldu hep bir konuda sorun çıktı ve bir türlü dikiş tutturamadım arkadaşımın tavsiyesiyle burak hocayı aramıştım. zamanında ailemizi çekemeyen bir akraba vardı bu kişi sürekli evimize girip duruyordu ondan şüpheleniyorum artk ve bu yaşıma kadar evlenememşlim. nerneyse konuya gireyim yaklaşık 1 ay oluyor bir şeylerin değiştiğini hissediyorum resmen sanki daha cazibeli bir hale geldim erkeklerin bulunduğu ortamlarda sanki herkes bana bakıyor bana yakın olmak istiyorlar ve biriyle de yaklaşık 1 haftadır iyi anlamda görüşmeye de başladık bu sefer evliliğe gider mi gitmez mi bilinmez ama bu kadar kısa sürede böyle bir değişim beklemiyordum allah kendisinden bin kere razı olsun. Telefonu: 0 553 371 89 94

  2. Merhaba kader dostlarım bende 3 senelik bir ilişkim vardı birden ayrıldık daha doğrusu terk edildim kısa bi süre içinde başkası ile oldu ve ben uzun süredir saygı değer hocam ile o kadar kötü ki durum her gün gözümün önünde gözlerimden yaş akmıyor artık akacak yaş kalmadı içim ağlıyor sürekli yüreğim yanıyor hal böyle olunca hemen burak hocayı buldum en iyi doğru bana göre burak hocaydı gerçekten de sonuç aldım artık herşey istediğim gibi buna vesilen olan iyi yürekli hocam sağolsun Allah ondan razı olsun

  3. Selam ben burak beyi arkadaşım samet sayesinde tanıdım. Uzun yıllardır bu sektörde çalışmalarını sürdürmüş. Kendisi bir çok havas konusunda artık uzman olmuş ve vergi levhası olması devlet izinli çalıştığı anlamına geliyor. Yaptığı çalışmaların etkili olduğunu anlıyor insan zaten benimde hemen 14 günde olmaya başlamıştı kullanma tarifini kargo bana geldikten sonra verdi uymam gereken kuralları anlattı çok iyi hoca başarılı hoca tavsiye ediyorum burak beyi.

  4. Dostlar bende yaptırdım evet aynen öyle burak hoca dürüst saygı değer birisidir güvenilir medyum arıyorsanız burak hocayı tek geçerim. Ben eski sevgilimi kendimden sogutmak için yaptırdım sonuncu günündeyim şu anda hiç bir şekilde aramıyo etkisini gördüm çok şükür. Hocamla da iletişim halindeyiz güzel birşey bu. E-mail: baglama@baglamadualari.gen.tr

  5. Sevgilim sürekli başka kadınlarla konuşuyordu her seferinde yakalıyorum özür diliyor tekrar affediyorum çünkü onu çok seviyorum artık napıcağımı şaşırdım derken Allah burak hocamı karşıma çıkardı kuantum celbi harmura celbi çalışması yaptırdım şimdi herşey tam istediğim gibi okumaları zaten burak hocam yapıyor çok etkili süper sonuç kesinlikle tavsiye ederimmm

  6. ben 37 yaşındayım ve hala evlenmedim kiminle bir ilişkiye başlasam hep kısa süreli oldu hep bir konuda sorun çıktı ve bir türlü dikiş tutturamadım arkadaşımın tavsiyesiyle burak hocayı aramıştım. zamanında ailemizi çekemeyen bir akraba vardı bu kişi sürekli evimize girip duruyordu ondan şüpheleniyorum artk ve bu yaşıma kadar evlenememşlim. nerneyse konuya gireyim yaklaşık 1 ay oluyor bir şeylerin değiştiğini hissediyorum resmen sanki daha cazibeli bir hale geldim erkeklerin bulunduğu ortamlarda sanki herkes bana bakıyor bana yakın olmak istiyorlar ve biriyle de yaklaşık 1 haftadır iyi anlamda görüşmeye de başladık bu sefer evliliğe gider mi gitmez mi bilinmez ama bu kadar kısa sürede böyle bir değişim beklemiyordum allah kendisinden bin kere razı olsun. Telefonu: 0 553 371 89 94

  7. Selam ben burak beyi arkadaşım samet sayesinde tanıdım. Uzun yıllardır bu sektörde çalışmalarını sürdürmüş. Kendisi bir çok havas konusunda artık uzman olmuş ve vergi levhası olması devlet izinli çalıştığı anlamına geliyor. Yaptığı çalışmaların etkili olduğunu anlıyor insan zaten benimde hemen 14 günde olmaya başlamıştı kullanma tarifini kargo bana geldikten sonra verdi uymam gereken kuralları anlattı çok iyi hoca başarılı hoca tavsiye ediyorum burak beyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hocaya Ulaş
Merhaba
Merhaba